9. märts - sorokasveet ehk tsirgupäev
Rahvakalendris on see tõeline lindude päev. Öeldi, et soojal maal pöörab nelikümmend lindu suu suve poole ja pea päeva (päikese) poole, alustades rändamist meie poole. Neile (või pühakutele) küpsetatakse paistekakud ('vatsk'), millest osa viiakse lindudele puuriidale või kõrgemale kohale, osa süüakse ise, osa antakse karjalaskepäeval ja künnipäeval kündjale, karjusele ja karjale. Loitsude ja maagiliste toimingutega peletatakse linde kogu suveks viljast ja marjadest eemale.
Maagilisi võtteid tarvitati ka kanade munema panemiseks, eeskätt, et nad munadepühadeks palju muneksid. Neile anti süüa ja "viheldi" seejuures vitsakese, ahjuluua või vööotsaga, öeldes: "Loo mune! Loo mune!"Tänapäeval korraldatakse sel päeval paiguti koolides lindudepäevi, mille käigus pannakse üles pesakaste.
Ennustused: Kui sel päeval on ilm külm, on külma veel 40 päeva. Berta
20. märts - üleilmne koduvarblaste päev
Esimest korda tähistati ülemaailmset koduvarblaste päeva India loodusühingu Nature Forever Society algatusel 2010. a.
Pole teada, miks varblaste arvukus üle ilma kiiresti väheneb. Vastuse leidjat ootab nt Inglismaal preemia 5000 £. Teadmisveerg
8. aprill – rahvusvaheline lindude joonistamise päev Draw A Bird Day
Rahvusvaheline lindude joonistamise päev ehk Draw A Bird Day. Miks mitte võtta kätte pliiats, kriit või vesivärvid ja joonistada mõni tore lind, kes Sulle väga meeldib. Head joonistamist! Keskkonnaamet
12. mai – rahvusvaheline öökulli ja kiisu päev Maailma tähtpäevad
Mai esimene pühapäev – rahvusvaheline hommikuse linnulaulu kuulamise päev.
Mai teine laupäev, pühapäev – üleilmne rändlindude päev.
15. mai – linnuristipäev (liikuv püha)
Vanarahva uskumuse kohaselt on selleks päevaks rändlinnud juba kohale saabunud. Sel päeval ei tohtinud ei künda ega külvata, maale tuli puhkust anda.Linnuristipäev on liikuv püha ja see on kaks neljapäeva enne ristipäeva. Sarnased rahvakalendri tähtpäevad on ka tuuleristipäev ja leheristipäev. Tuuleristipäev on kolm nädalat enne ristipäeva ja leheristipäev üks nädal varem. Ristipäev ehk taevaminemispüha on 40. päev pärast lihavõtteid ja langeb alati neljapäevale, tänavu on see 2. juunil.
Nädal tagasi oli tuuleristipäev ja selleks ajaks pidid vaibuma külmad ning tugevad tuuled, järgmisel neljapäeval on aga leheristipäev ja siis on rohi juba kõrge ning lehed puus. Sarnaselt teiste ristipäevadega on neil päevil põllutööde keeld ja puhkust tuleb anda kõigele, mis maast kasvab, samuti ei tohi häirida maast toituvaid linde ning loomi.